top of page
DSC_0647.jpg

O NÁS

Jsme společenství lidí, kteří chtějí rozvíjet svůj vztah s Bohem a s lidmi kolem. Věříme, že Bůh je dobrý, miluje lidi a jeho láska proměňuje každou oblast lidského života k lepšímu.

Bohu záleží na Úvalech a okolí a chce lidem, kteří zde žijí, žehnat. Chceme s ním spolupracovat na tom, aby se v Úvalech děly dobré věci.

O NÁS: About

JAK VZNIKLA MÍSTNÍ CÍRKEV

Mirek a Hanka Hoblíkovi, kteří se na vzniku Společenství křesťanů Úvaly podíleli, popisují vznik místní církve v Úvalech takto:
V Úvalech bydlíme 26 let a vždy nám bylo blízké se setkávat s lidmi, kteří hledají Boha, jeho lásku, smysl života a kteří se navzájem povzbuzují v dobrých věcech a v láskyplných vztazích. Za ta léta prošla naším obývákem pěkná řádka lidí a společně jsme četli Bibli, zpívali Bohu písně, sdíleli se o tom, co prožíváme, modlili se za sebe. Během let jsme zakusili, že Bůh proměňuje naše životy, vztahy a rodiny k dobrému a že Jeho láska nám dává bezpečí a jistotu, sílu a moudrost v těžkých obdobích, naději do beznaděje, radost do smutku, uzdravení v nemoci a mnohé další. To nejdůležitější je, že se učíme být ve vztahu, který je více než přátelský - s Bohem Otcem -Tátou. Prožíváme, že tento láskyplný vztah prostupuje celou historii a mění naší historii, pokud vztah opětujeme a budujeme. Zjistili jsme, že je pro nás důležité to všechno zakoušet společně, a tak jsme tu - Společenství křesťanů Úvaly :-). Společenství lidí, které možná znáte díky English campu, English clubu, Sportklubu, Manželským večerům, Alfa kurzům, vánočnímu zpívání na náměstí, velikonočním večeřím a mnohým dalším aktivitám. Společenství, které není uzavřené, ale naopak je v něm místo, pro každého, kdo chce zakusit, jak je Bůh dobrý.

O NÁS: About
bottom of page