top of page
269788140_287118423339494_2165921931270123287_n.jpeg

BOHOSLUŽBY

Na bohoslužbách je v centru dění Bůh. V první části bohoslužby obvykle Boha uctíváme hudbou, tancem, výtvarným uměním i dalšími kreativními způsoby, jak je komu vlastní. Můžete ale i jen přijít, posadit se a pozorovat nebo čekat, jakým způsobem se setká Bůh s vámi.

V druhé části je kázání z Bible. Kázání se týkají oblastí, u kterých vnímáme, že o nich Bůh chce v daném období mluvit a přinést nějakou pozitivní změnu do životů lidí v Úvalech a okolí.

Třetí částu bohoslužby je zpravidla Svaté Příjmání (Večeře Páně). Vedle uctívání a naslouchání Božímu Slovu je to další způsob, kterým se lidé mohou propojit s Bohem. Večeře Páně je u nás podobojí (chléb i víno – Ježíšovo Tělo i Krev) a může ji u nás přijímat každý, kdo se rozhodl následovat Ježíše Krista a nechal se pokřtít nebo se na křest připravuje (nehledě na církevní příslušnost).

Kromě setkání s Bohem je bohoslužba místo, kde se člověk potká i s ostatními lidmi. Prostor na to je obzvlášť během poslední části bohoslužby – občerstvení.

Pro koho?

Úplně pro každého. Bohoslužby jsou veřejné a přijít může úplně každý: dlouholetý křesťan, který hledá místní církev, i úplný „neznaboh“ (😊), který jen chce zchecknout, co to tam ti křesťané v neděli večer vyvádějí. Můžete přijít, pokud vás zaujme některé z témat kázání a chcete nějaký nový podnět na přemýšlení i pokud si chcete poslechnout dobrou hudbu. Obzvlášť si ale nenechte bohoslužbu uniknout, pokud chcete Bohu dát šanci, aby se s vámi setkal a ukázal vám, že mu na vás záleží.

Kdy a kde?

Každou 2. a 4. neděli v měsíci v 17:00 v modlitebně, kterou našemu společenství půjčuje Církev bratrská Úvaly (Pražská 477).

BOHOSLUŽBY: About
bottom of page